CO NOWEGO W DIZAJNIE

Obrazy czy mozaiki…

  • date
  • 22 grudnia 2014

Obrazy tworzone z małych elementów ceramicznych, szklanych, kamiennych, metalowych, drewnianych, kamieni szlachetnych i półszlachetnych, otoczaków czy nawet z bambusa,kokosa czy złota….to mozaiki….

Mozaika jest propozycją na oryginalny sposób wykończenia ścian w hotelach, SPA czy restauracjach, ale także w pomieszczeniach domów prywatnych. Niepowtarzana kompozycja, złożona z drobnych, geometrycznych czy nierównomiernych elementów może stanowić unikatową dekorację wnętrza naszej łazienki, kuchni czy kominka… Mozaikowy obraz dodać może fakturę,kolor,wzór tak niepowtarzalny,co czasami nawet zaskakujący odbiorcę.

M1

Ceramiczne kompozycje, złożone z tysięcy drobnych elementów tak jak obrazy zbudowane z tysięcy pikseli nie są trudne do ułożenia dla dobrego wykonawcy. W rzeczywistości praca nad ich poprawnym zamontowaniem nie sprawi doświadczonemu glazurnikowi większych kłopotów, ponieważ mozaika przyklejona jest na siatce, tworząc moduł np.: 30 cm x 30cm. Moduły są ponumerowane, a numery są zaznaczone na projekcie. Spoiny mogą być koloru neutralnego np.: szarego lub z dodatkiem brokatu…

Do wyboru mamy paletę wzorów, w której znajdują się różnorodne stylistycznie kompozycje zaprojektowane przez współpracujących z producentami artystów plastyków. Ponadto klient może przedstawić swój własny autorski projekt z opisem : wymiarów, kolorystyki – zgodnie ze wzornikiem producenta. Pomagamy w realizacji obrazu marzeń współpracując z takimi firmami jak ARDEA, MIDAS, BISAZZA

M2

M3

Antonio Gaudi, twórca znany z łamania zasad w architekturze „wprowadził” mozaikę w przestrzeń architektury miejskiej. W Barcelonie możemy podziwiać OGRÓD GAUDIEGO, a w nim najdłuższą ławkę świata wykończoną fantastyczną mozaiką czy też LIZARD fontannę w kształcie jaszczurki

M4

Zdobienia wykonane w tej technice coraz częściej zaczęły pojawiać się także w codziennym otoczeniu człowieka w formie dekoracji mebli i podług. Technika inkrustacji z masy perłowej, złota czy drogocennych kamieni to dzisiaj unikat.

Doceniając miejsce i możliwości wykorzystania mozaiki w aranżacjach architektury wnętrz przedstawiamy poniżej wspaniałe obrazy:

M6

BISAZZA – INSPIRACJE – ROSES

 

M7

M8

M9

ARDEA – INSPIRACJE – PORTRET

M10

BISAZZA – BONAPARTE

M11

ARDEA INSPIRACJE – BRATKI

M13 M14 M15

ARDEA INSPIRACJE – RED

pozdrawiamy i zapraszamy do
STUDIA DOBREGO WNĘTRZA
Zespół projektantów
studio@studiodobregownetrza.com


Projektowanie i Aranżacja Wnętrz Gdynia
© 2014 Studio Dobrego Wnętrza
Design by Ekspresowastrona.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.