CO NOWEGO W DIZAJNIE

Im Mniej tym więcej – łazienka w stylu skandynawskim

  • date
  • 12 grudnia 2014

Grudzień, 2014r.

Im Mniej tym więcej – łazienka w stylu skandynawskim

 

Styl skandynawski to minimalizm-

połączenie naturalnych materiałów o naturalnej kolorystyce.

W projektach aranżacji wnętrza najczęściej wykorzystuje się : drewno, kamień, surowy beton.

STYL SKANDYNAWSKI WYSTROJ WNETRZ
Ultranowoczesne, ascetyczne projekty i oszczędność formy to trendy, które już od jakiegoś czasu przebijają się w projektach również i polskich projektantów. Stonowane, ziemiste kolory: czerń, brąz i odcienie szarości i bieli; nadają nieco industrialnego, surowego charakteru.

Wybór dodatków jest ważną klamrą spinającą projekt.Zastosowanie naturalnych materiałów jak surowe drewno, grubo tkana surowa wełna, bawełna, len, sizal, szkło, ceramika w drobnych ozdobach to dobry pomysł na zbalansowanie surowego betonu i ciemnego drewna.

Istotnym elementem jest też oświetlenie. Wspaniale sprawdzają się w tak zaplanowanych wnętrzach rozwiązania techniczne, proste a przez to funkcjonalne.

STYL SKANDYNAWSKI WYSTROJ WNETRZ 2
Projektanci często sięgają po płytki ceramiczne o wyglądzie niemal identycznym z betonem. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, które różnią się od siebie stopniem nasycenia kolorów, wykończeniem czy fakturą, imitująca różne rodzaje betonów. Wybierając odcień podłogi można idealnie dobrać go do kolorystiki ścian, można też wykorzystać w łazience gres na podłogę również na ścianach, dzięki czemu uzyskamy efekt przejścia ściana-podłoga.Dobrym wyborem są tu gresy rektyfikowane, pozwalające na układ giga-gresów np. 120 cm x 60 cm z minimalną spoiną.

STYL SKANDYNAWSKI WYSTROJ WNETRZ 3

Płytki rektyfikowane charakteryzują się identycznymi wymiarami i ostrym, zdecydowanym wykończeniem. W przeciwieństwie do płytek kalibrowanych, w których różnica wymiarów może dochodzić do 3 mm, tutaj maksimum błędu wynosi 0,2 mm. Dzięki temu tego typu gresy kłaść można z wykorzystaniem niemal niewidocznych dla oka fug.

Płytki rektyfikowane są droższe, ponieważ przechodzą podwójny proces w technologii produkcji.

STYL SKANDYNAWSKI WYSTROJ WNETRZ 4
Łazienka w stylu skandynawskim to propozycja dla osób, które stawiają na nowoczesne rozwiązaia. W tak prostym, minimalistycznym wnętrzu każdy detal jest doskonale widoczny. Liczy się szczegół.

Zespół projektantów

Pozdrawiamy i Zapraszamy do STUDIA DOBREGO WNĘTRZA !

 

 


Projektowanie i Aranżacja Wnętrz Gdynia
© 2014 Studio Dobrego Wnętrza
Design by Ekspresowastrona.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.